Çağrı Merkezi: 0 543 304 45 68

Glows Silver Therapy Sensitive Vücut El Ve Yüz Bakım Kremi 50 ML

336,00 TL
Stok Kodu 2780
Barkod 8682974929055
Marka Glows
Ürün Açıklaması

Glows Silver Therapy Sensitive Vücut El Ve Yüz Bakım Kremi

  • GLOWS SILVER THERAPY SENSITIVE BODY CARE CREAM (50 ML), egzemalı, hassas, atopik, alerjik, kuru ve çok kuru ciltlerde kullanıma uygun ve gün boyunca nemlendirme sağlayan el, yüz ve vücut kremidir. Bitkisel yağlar ile zenginleştirilmiş formülü sayesinde cildi dış etkenlerin yol açtığı cilt kuruluğuna karşı korur. Ciltteki gerginliği alırken rahatlama sağlar.
  • Atopik, kronik kuru, hassas ve kuru ciltler için %100 doğal zengin yağlar ile yüksek miktarda doğal nemlendiriciler içeren renklendirici ve esans içermeyen doğal bir kremdir.
  • Mavi-yeşil alg özleri, gözle görülür şekilde rahatlamış, daha yumuşak ve pürüzsüz bir cilt için mükemmel sonuç verir. Ayrıca mükemmel nemlendirici ve remineralize edici özelliklere sahiptir. İçeriğindeki çay ağacı yağı sayesinde gözenekleri açar, kaşıntıya ve çatlamalara yol açan kuruluğu hızla giderir.
  • Mavi-yeşil alglerin etken maddesi olan Spirulina, güçlü bileşen yapısıyla cilt sağlığını geliştirmeye yardımcı olabilir. Spirulina, içerdiği birçok antioksidan sayesinde yaşlanmayı geciktirici ve iltihap önleyici etkiler sağlayabilir. Spirulina serbest radikallerle savaşır ve bu nedenle kırışıklıklara ve yaşlanma belirtilerine yol açabilecek cilt hasarını önleyebilir. Phycocyanin Spirulina'daki ana etken maddedir ve yosunlara zengin mavi-yeşil rengini verir. Phycocyanin, hücresel antioksidan aktiviteyi etkinleştirmeye yardımcı olur ve bu da serbest radikallerin ortadan kaldırılmasına neden olur. Spirulina ayrıca cildi sıkı tutan ve vücudun kolajen üretimini destekleyen glisin ve prolin gibi birçok önemli amino asit içerir. İçeriğindeki nemlendiriciler ile dakikalar içinde en kuru ciltleri dahi yumuşattığı görülmektedir.
  • Araştırmalar sonucu, spirulina'nın kolajen oluşturmaktan sorumlu hücreler olan dermal fibroblast hücrelerinde büyüme faktörlerini arttırdığı görülmektedir.
  • Bazı çalışmalar spirulina'nın antifungal aktivite yoluyla candida deri enfeksiyonunu potansiyel olarak önleyebileceğini göstermiştir. Çalışmalar, spirulina'nın antifungal özelliklerinin, kandida tedavisi için topikal antifungal ajanlar yerine potansiyel olarak kullanılabileceğini buldu.
  • Kullanımı: Günlük olarak ellerinize, yüzünüze ve tüm vücudunuza gerekli miktarda uygulayın ve emilimi için hafifçe sürün.
Yorumlar
Yorum Yap