Çağrı Merkezi: 0 543 304 45 68

Dk Dent Nane Özlü Ağız Bakım Suyu 500 ml

48,00 TL
Stok Kodu 3297
Barkod 8697916012405
Marka Dk Dent
Ürün Açıklaması

Dk Dent Nane Özlü Ağız Bakım Suyu 500 ml

DKDENT AĞIZ BAKIM SUYU ürünlerimizin ortak özelllikleri alkol, florür , sles/sls , gluten içermemesidir. 12 Yaşın altındaki küçük çocuklar hekim önerisi dışında kullanmamalıdır.

1-Sigara, çay, kahve ve yemek artıkları nedeniyle oluşan lekeleri gidererek ağız hijyeni ve temizliğine katkı sağlar. İçerisindeki doğal nane aroması ve menthol ile gün boyu ferah bir nefese kısa sürede kavuşmanıza yardımcı olacaktır.

2-Düzenli kullanıldığında dişlerin doğal beyazlığına kavuşmasını sağlar.İçeriğindeki diş minesine zarar vermeyen maddeler sayesinde dişlerinize doğal beyazlılık ve nemlilik katarak dişinizi beyazlatır.

3-Uzun süre etkili formülü sayesinde diş fırçasının ulaşamadığı noktalara ulaşarak dişe ve diş etine zarar verici maddelere karşı korumaya, düzenli kullanımda diş etine bakım yaparak  tartar oluşumunu önlemeye ve diş eti problemlerini engellemeye yardımcı olur.

4-İçerisinde  SLES (Sodium Laureth Sulfate) / SLS (Sodium Lauryl Sulfate) gibi hammaddeler barındırmamaktadır.

5-Florür ve gluten içermez.
Florür; Vücuttan geri atılımı sınırlıdır, bir kısmı vücutta kalmaktadır. Kontrolsüz flor alınmasının organların ya da dokuların gelişimine olumsuz etkileri olduğu bilinmektedir.
Gluten; Bir protein çeşididir ve allergen özelliği nedeniyle kullanımı sınırlandırılmıştır

6-Ağız içi pH düzeyi 6,5-7,0 civarındadır. Dikkat edilmeden tüketilen şekerli ve asitli yiyecek ve içecekler ağızda asit birikimi yaparak ph seviyesinin 5,5 ‘in altına düşmesine sebep olur. Bu da zamanla diş minesinin aşınmasına neden olur. DK DENT Ağız Bakım Suları hafif bazik özelliği ile ağızdaki asit düzeyini koruyarak diş minesinin aşınmasını önler.

7-Triclosan içermez.  FDA (Amerika Sağlık ve Tarim Bakanlığı ) tarafından kanserojen etkisi gözlemlendirği için kesinlikle yasakllanmıştır.

 

ANA İÇERİKLER

 

GLİSERİN : Çok iyi bir nemlendiricidir. Farma özellikli gliserin kullanılmaktadır. Ağız içinini nemlilik katarak kuruluk gidermeye yardımcı olur.

NANE AROMASI : Ağız kokusunu önlemede, ferah nefes oluşumunu sağlamaya yardımcı olur.

MENTHOL AROMASI : Nefes açıcı özelliği sayesinde  çeşitli diş macunlarında ve ağız temizliği için kullanılan ürünlerde ağza güzel bir koku vermesi ve temizliği sağlaması amacıyla kullanılmaktadır.

CHG (Chlorhexidine Digluconate) : Klorheksidin (genellikle tuz formları klorheksidin glukonat (CHG) veya klorheksidin asetat tarafından bilinen), bakteri ve virüslere karşı etkinliği kanıtlanmış dezenfektan.

 

ÜRÜN KULLANIMI

 

Daha etkili bir ağız bakımı için DKDENT Diş Macunu ile birlikte kullanılması tavsiye edilir. Kapağın içerisine bir ölçek doldurunuz. 30 saniye boyunca ağzınızda çalkalayın ve tükürün. Fırçalama sonrasında günde iki defa kullanın.

 

UYARILAR

Çocukların ulaşamayacağı yerlerde saklayınız. İritasyon olur ise kullanmayı bırakınız. 12 yaşın altındaki çocuklar hekim önerisi dışında kullanmamalıdır. Şişeden Ağız çalkalama suyunu içmeyiniz ve yutmayınız.

 
 
Yorumlar
Yorum Yap